Emerytura

Podstawą zabezpieczenia na przyszłość wydaje nam się dzisiaj emerytura. Niestety, powszechny system emerytalny coraz rzadziej pozwala nam wierzyć, że kiedy sami na nią trafimy – za tych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat – to będzie ona w stanie zapewnić nam choćby minimum finansowego bezpieczeństwa. Dlatego też dobrze pomyśleć o sobie także na własną rękę i decydować się na zakup dodatkowych świadczeń, takich jak polisy emerytalne.

Zacząć wypada od tego, że państwowa emerytura nikogo raczej nie będzie rozpieszczać. Zapewni nam co prawda możliwość bytowania, ale do luksusowych warunków naszym życiom będzie raczej daleko. Owszem, posiadane przez nas ubezpieczenia emerytalne, świadczone przez ZUS, są powszechne i obowiązkowe, ale nie zagwarantują nam one w przyszłości zbyt wysokich świadczeń. Nie mówiąc już o tym, że zdaniem wielu specjalistów dni polskiego systemu emerytalnego są policzone i nawet opłacane tutaj jak najwyższe składki finalnie przełożą się na marny efekt. Wszystko to sprawia, że lepiej jest sięgnąć po polisy emerytalne, oferowane przez prywatnych ubezpieczycieli.

Co więcej, polisy emerytalne są także o wiele lepszym sposobem, niż wciąż popularne zwłaszcza wśród starszych ludzi odkładanie pieniędzy na czarną godzinę. Dlaczego? Ponieważ pieniądze, trzymane w domu, nie pomnażają się. Dostaniemy dokładnie tyle, ile odłożymy i ani grosza więcej. Jeżeli więc nie jesteśmy w stanie zaoszczędzić zbyt wiele, nasza emerytura także o niewiele zdoła się podwyższyć. Z kolei polisy emerytalne to rodzaj zarówno finansowego zabezpieczenia, jak i inwestycji w siebie, która rzeczywiście się tutaj opłaca. Tym bardziej, że emerytura stanowi niekiedy wymagający okres życia, obarczony dodatkowymi wydatkami chociażby na lekarstwa i regularne kontrole lekarskie.

Warto sięgać zatem po polisy emerytalne, łączące w sobie funkcje ochronne i oszczędnościowe. Stanowią one dobrą inwestycję dla wszystkich tych, którzy nastawiają się na rozsądne i długoterminowe oszczędzanie. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że pozwalają one na połączenie gromadzenia i pomnażania naszych oszczędności z jednoczesnym zabezpieczeniem przyszłości naszej i naszych rodzin. A nam samym emerytura nie musi kojarzyć się z wizją skromniejszego życia.

Jak jednak wybrać odpowiedniego ubezpieczyciela? Czym kierować się, przeglądając niezliczone polisy emerytalne? Na co zwracać uwagę, czego unikać, o co pytać doradców? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w naszym biurze. Świadczymy bowiem kompleksową pomoc z zakresu ubezpieczeń różnego typu, każdorazowo dopasowując je do potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych zgłaszających się do nas klientów. Stawiamy na merytoryczną i rzetelną komunikację, która zapewni Państwu przegląd dostępnych tutaj opcji i pozwoli na wybór tej najwłaściwszej. I chociaż większości z nas emerytura wydaje się czasem obcym i odległym, to warto zatroszczyć się o nią już teraz. Z kolei sięgnięcie po polisy emerytalne zapewni nam spokojny sen nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości.

Niezależnie zatem od tego, w jakim punkcie zawodowym jesteśmy i jak jawi nam się nasza przyszła emerytura, dobrze jest skontaktować się z kimś, kto swoją wiedzą pomoże nam finansowo zabezpieczyć naszą przyszłość. W chwili, kiedy system emerytalny jawi się jako niesatysfakcjonujący, zakupienie dodatkowej polisy wydaje się obowiązkiem. Obiecujemy zatem dołożyć wszelkich starań, aby znaleźli Państwo u nas tę najwłaściwszą i zapewnili sobie bezpieczeństwo i spokój, a Wasza emerytura przebiegała bezstresowo i spokojnie.