Inwestycje i Przyszłość

77% Polaków deklaruje, że nie ma żadnych oszczędności. A na każdego z nas, po przejściu na emeryturę czeka niemiła niespodzianka – dramatyczny spadek dochodów. O zawrót głowy przyprawiają rosnące koszty kształcenia naszych Dzieci, a przecież każdy Rodzic, chce, żeby start w dorosłe życie naszych pociech, był dla nich jak najkorzystniejszy.
Do tego wszystkiego potrzebne są pieniądze. Dużo pieniędzy. Jak je zdobyć? Oto droga – realna, uczciwa, długookresowa, ale przez to dającą szanse, żeby z niewielkich nawet pieniędzy na starcie, zbudować kapitał na przyszłość.

Twój czas to pieniądz!

Pomnażając kapitał dzięki funduszom musisz mieć świadomość, że czas inwestycji jest kluczowy dla Twojego budżetu. Im wcześniej zdecydujesz się na inwestowanie posiadanych środków tym będzie to dla Ciebie łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Będziesz miał więcej czasu na realizację zakładanego celu i tym samym możesz wpłacać mniejsze kwoty, które będą mniejszym obciążeniem Twojego budżetu.

Jak planować efektywną inwestycję

OKREŚL CEL INWESTYCYJNY

Po prostu zastanów się co jest dla Ciebie ważne i co chciałbyś osiągnąć:

  • · być może myślisz o przyszłości swoich dzieci?
  • · myślisz o zgromadzeniu kapitału na emeryturę
  • · masz w planie przeprowadzkę do większego mieszkania lub budowę domu?
  • · chcesz zgromadzić rezerwowy kapitał na „wszelki wypadek”?
  • · chcesz założyć własną firmę?
  • · planujesz wymarzoną podróż?
  • · chcesz efektywnie ulokować kapitał, który posiadasz!

OKREŚL CZAS REALIZACJI CELÓW

Bardzo ważne jest, abyś określił, w jakim czasie możesz zrealizować swoje cele.


OKREŚL SWOJE MOŻLIWOŚCI FINANSOWE

Przeanalizuj swoją aktualną sytuację finansową. Określ kwotę, którą możesz inwestować i zdecyduj, czy chcesz ulokować posiadane pieniądze jednorazowo, czy raczej wolisz dokonywać regularnych wpłat. A może chcesz połączyć te opcje?


OKREŚL SWOJĄ SKŁONNOŚĆ DO PONOSZENIA RYZYKA

Odpowiedz na pytanie czy zaakceptujesz wahania wartości Twoich inwestycji, które mogą wiązać się z ewentualną stratą finansową?


WYBIERZ WŁASNĄ STRATEGIĘ INWESTYCYJNĄ

Strategia inwestycyjna to nic innego jak zestaw funduszy, w które zdecydujesz lokować swoje pieniądze. Właściwie dobrana kompozycja funduszy powinna umożliwiać realizację Twoich długoterminowych celów przy uwzględnieniu akceptowanego profilu ryzyka i możliwości finansowych, jakimi dysponujesz.

KORZYŚCI:

*Dochodowość

*Korzyści prawno-podatkowe

*Wybór strategii inwestycyjnej

*Elastyczność

*Wygoda

*Dostęp do zgromadzonego kapitału

*Pełna informacja o wynikach inwestycji

*Gwarancja inwestycji

*Podwójna ochrona inwestycji