Posag

Dla wielu z nas przyszłość finansowa dziecka to absolutna podstawa. Aby już na etapie wczesnych lat zapewnić mu jak najlepszy start w dorosłość, rodzice, dziadkowie oraz pozostali opiekunowie mogą sięgnąć po rodzaj polisy, jaką jest posag. Oferuje ona możliwość zabezpieczenia dziecka finansowo nie tylko na wypadek, gdyby nam się coś stało, ale i będzie stanowiła dla niego solidny zastrzyk gotówki w momencie wejścia w dorosłość. Wiele tego typu ofert ma za zadanie spełnić bowiem dwie funkcje: inwestycyjną oraz ochronną. Jeżeli posag zawiera ubezpieczenie na wypadek śmierci rodziców, nasze dziecko może otrzymywać rentę do czasu osiągnięcia pełnoletniości oraz wypłaty całej kwoty.

Posag pozwala zatem na gromadzenie kapitału oraz budowanie dziecku finansowego bezpieczeństwa. Dużą jego zaletą jest fakt, że sporo zakładów ubezpieczeniowych oferuje elastyczne możliwości regulowania wielkości wpłaty. W praktyce oznacza to, że sami decydujemy o tym, ile i kiedy wpłacamy. Nawet, jeśli miesięcznie są to niewielkie kwoty, to przez okres dorastania naszego dziecka urosną one do satysfakcjonujących rozmiarów.

W zależności od oferty, posag może być różny – przedewszystkim wiedzieć należy, że wysokość składki ubezpieczeniowej jest tutaj uzależniona od naszego wieku, czasu, na jaki ubezpieczenie zawieramy, a także kwoty, jaką chcemy gromadzić dla dziecka. Ponieważ jednak posag każdorazowo gwarantuje mu pewną przyszłość, zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści udowodnią Państwu, dlaczego warto zainwestować swoje pieniądze właśnie w posag.